• Advertisement
Nowy Hit Nadchodzi!!!

Wymiana panelu dotykowego

Re: pekla szybka

Postprzez Przemekf79 » 03 lut 2012, 12:46

domar1910 napisał(a): stalo sie to przez dmuchniecie bo chcialem brudy z przyciaku wyciagnac dmuchnalem i poszlo
Chłopie a czym żeś ty dmuchnął? Sprężarką?? ;) Gwarancja na pewno Ci tego nie uzna bo to uszkodzenie mechaniczne.
Przemekf79

Advertisement

Nowy Hit Nadchodzi!!!

Re: Wymiana panelu dotykowego

Postprzez kkbartekk » 12 mar 2012, 12:02

Wczoraj mi upadl SGS+ i popękał mi cały ekran... nic się nie rozlało i działa bardzo dobrze tylko ta przednia szybka pękła ... w serwisie od razu mowią ze 500 zl... to ręce mi odpadły... znalazłem na allegro takie cos:
Kod: Zaznacz cały
http://allegro.pl/samsung-i9000-i9001-galaxy-s-szybka-wyswietlacza-i2190739727.html

Powiedzcie mi prosze czy istenieje w jakims serwisie możliwość założenia tej nowej szybki czy to jest jakby element ktorego nie da sie wymienic ?
W seriwsie mi powiedzieli ze to jest tak jakby jedna część z wyświetlaczem wiec wg nich trzeba oddac do serwisu i wydac 500 zl...
Jezeli powtarzam jakiś wątek to przepraszam ale jedyny jaki udało mi sie znaleźć podobny z moim to właśnie ten.
kkbartekk

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postprzez karolak-33 » 12 mar 2012, 14:23

Zdziebko nie ten działa ale ok. Wydaje mi się że bez serwisu się nie obędzie, bo gdzieś słyszałem że ekrany super AMOLED to właśnie jedna część z szybką (dzięki temu telefony są tak cienkie ;)), a tak jak np Ace ma TFT to tam już ekran i szybka to oddzielne części, ale głowy za to nie dam ;) Może ktoś potwierdzi moje słowa. Swoją drogą szybka do Ace 120zł a do S+ 77 :lol:
Samsung Galaxy Ace II 4.1.2 Jelly Bean+Root
Od dziękowania są kciuki ;)
karolak-33

Has thanked: 3 times
Have thanks: 33 times

Postprzez piotrczort » 16 mar 2012, 13:00

Za wikipedią "Super AMOLED-Podstawową różnicą między ekranem AMOLED to połączenie panelu dotykowego ze szkłem, pokrywającym wyświetlacz AMOLED, i usunięcie powietrza między warstwami."
Najtańszy cały wyświetlacz na allegro to 450 zł a na youtube tutoriali wymiany bez liku.
Ale za 77 zł można zaryzykować i spróbować rozwarstwić zbite szkiełko Gorilla Glass od wyświetlacza (który i tak spiszemy na straty jak się nie uda i trzeba będzie więcej zabulić za cały nowy) i złożyć z nowym już zwykłym szkłem (jak wynika z opisu aukcji) a powietrza jak przylgnie do digitizera też nie powinno dużo zostać -bardziej uważać na kurz.
Galaxy i9000, i9100, i9505
częste zmiany customROMów
Nexus7 stock+root+fix720p+StickMount pen microSD Card OTG+3G SGStetheringBluetooth/WiFi
http://www.androidtablet.pl/viewtopic.php?f=14&t=426
piotrczort

Has thanked: 8 times
Have thanks: 116 times

Postprzez karolak-33 » 16 mar 2012, 14:28

A co z dotykiem? W końcu to nie tylko ma wyświetlać ale i reagować na dotyk ;)
Samsung Galaxy Ace II 4.1.2 Jelly Bean+Root
Od dziękowania są kciuki ;)
karolak-33

Has thanked: 3 times
Have thanks: 33 times

Re: Re: Wymiana panelu dotykowego

Postprzez DroidMan » 16 mar 2012, 14:36

@up
piotrczort napisał(a):Za wikipedią "Super AMOLED-Podstawową różnicą między ekranem AMOLED to połączenie panelu dotykowego ze szkłem, pokrywającym wyświetlacz AMOLED, i usunięcie powietrza między warstwami.".

Tu przeciesz masz napisane jak masz zwykly wyswietlacz to masz oddzielnie wyswietlacz i oddzielnie diagnolizer:) a w amolecie jest to jako jedna calosc:)
Obrazek
DroidMan

Has thanked: 99 times
Have thanks: 445 times

Postprzez piotrczort » 16 mar 2012, 21:46

Dokładnie tak ale z tą szybką z allegro może uda się zrobić z rozbitego superamoleda działającego zwykłego amoleda bo pojemnościowy dotyk powinien zadziałać
Galaxy i9000, i9100, i9505
częste zmiany customROMów
Nexus7 stock+root+fix720p+StickMount pen microSD Card OTG+3G SGStetheringBluetooth/WiFi
http://www.androidtablet.pl/viewtopic.php?f=14&t=426
piotrczort

Has thanked: 8 times
Have thanks: 116 times

Poprzednia strona

Powrót do Ace