• Advertisement
NAJLEPSZA SIEĆ KOMÓRKOWA? SPRAWDŹ>>

Testy folii firmy 3MK

Samsung Galaxy Mini, 2

Sprawy ogólne, testy, recenzje, dane techniczne...

Testy folii firmy 3MK

Postprzez mbcyc » 20 lis 2012, 16:23

Folia ochronna, produkt, który ma zapewnić wyświetlaczowi naszego telefonu ochronę przez zarysowaniami, śladami palców etc. Jednakże nie każda jest taka jaka byc powinna. Nie każda zapewnia odpowiednią ochronę.
Wiele osób boryka się z problemem "Jaką folię wybrać", "Czy ona mi pomoże" . Powiem wam że wybór odpowiedniej folii nie jest proste. Podczas wyboru musimy sugerować się wieloma czynnikami np. ceną, jakością wykonania i opiniami innych ludzi. Jeżeli prowadzisz ekstremalny styl życia i twój telefon jest narażony na uszkodzenia digitizera nie wahaj się.

Miłą rzeczą było wybranie mojej skromnej osoby do przetestowania i wydania recenzji folii firmy 3MK. Moim założeniem było przetestować je pod względem wytrzymałościowym, jakością wykonania, łatwością montażu oraz tym jak się sprawują. Do testów otrzymałem folie SHIELD i SHINE na dwa telefony, Samsung GALAXY mini oraz Xperia X8 .

Opakowanie i zawartość

Po otwarciu koperty z foliami ujrzałem 4 opakowania w kształcie prostokąta.
Na opakowanie składają się opakowanie z folii oraz kartonowa wkładka wewnątrz której, kryje się cel mojego testu.
W wkładce znajdowały się dwie folie ochronne, krótka instrukcja montażu oraz firmowa ściereczka do ekranu.

Mam folię i co dalej ?

Po rozpakowaniu i dokładnym zbadaniu zawartości zabrałem się za montaż folii na telefonie Samsung GALAXY mini oraz Xperia X8. Montaż bardzo ułatwia instrukcja obsługi dołączona do zestawu. Miłym zaskoczeniem było umieszczenie wideo-poradnika jak taką folię zamontować (niestety tyczy się to tylko folii SHIELD)
Przydatne informacje dotyczące montażu zostały umieszczone w instrukcji obsługi. Rady zostały oznaczone jako "Kluczem do sukcesu jest:" .
Zanim zacząłem montować folie dopasowałem ją do telefonu, okazało się że wszystko jest na swoim miejscu (oprócz tego że nie ma wycięcia na czujnik zbliżeniowy w GALAXY mini).
Z folią i instrukcją w jednej dłoni i telefonem w drugiej, zabrałem się za montaż zgodnie z radami zawartymi w instrukcji.
Według instrukcji pierwszym krokiem jest: "Przetrzenie wyświetlacza przy pomocy ściereczki 3MK." oraz "Zwróć uwagę na kurz gromadzący się między przyciskami, ramką a wyświetlaczem.". Zastosowałem się do tej porady i wykonałem swój pierwszy krok potem drugi i trzeci. Stwierdziłem że nie warto ich tu opisywać. Cała instalacja zajęła mi około 2 minut.
Instalacja przebiegła prawie bezproblemowo (oprócz włosa który dostał się pod folię).

Testy

Folie testowałem w trzech kategoriach:
-jak działa dotyk
-czy zostają ślady po palcach
-wygląd zewnętrzny
Testowanie zacząłem od folii SHINE na Xperii X8.
a) jak działa dotyk ?
Po nałożeniu folii zacząłem korzystać z telefonu Xperia X8 w normalny sposób. Grałem w Angry Birds i Fruit Ninja gdzie trzeba "przebierać palcami" i stwierdzam że folia całkiem dobrze sie spisuje. Tutaj punkt dla folii
b) wygląd zewnętrzny
Folia prezentuje sie całkiem ładnie (ekran wygląda jak w świeżo kupionym telefonie). Nie widać "pajączków", które są na wyświetlaczu. Kolejny punkt dla folii
c) czy zostają ślady po palcach ?
Niestety tutaj folia zawiodła. Ślady na folii pozostają i jedynym wyjściem jest ściereczka. tutaj brak punktu
Podsumowanie punktów folii SHINE 2/3 pkt.
Teraz czas na folię SHIELD i te same kategorie + kluczowy test
a) jak działa dotyk ?
Dotyk działa podobnie jak ten w SHINE . Dlatego tutaj przyznaję punkt.
b) wygląd zewnętrzny
Folia jest niewidoczna (widać jedynie kontury), jedyne co przeszkadza to bąbelki, które nie chcą "uciec". Przyznaję punkt.
c) czy zostają ślady po palcach?
Niestety tutaj także widać ślady "paluchów" dlatego zero punktów
d)kluczowy test
Kluczowy test - czyli test potwierdzający ochronę wyświetlacza przed kluczami i innymi czynnikami. Z wielką niechęcią użyłem klucza do porysowania ekraniku jednak... folia to zatrzymała. Stwierdziłem że nie mam ostrych kluczy więc wziąłem zużyty śrubokręt gwiazdkę z ostrym zakończeniem. Przejechałem śrubokrętem i usłyszałem dziwny szur, jakby ekranik został zarysowany. Po zdjęciu folii okazało się że tylko folia ma rysę a ekranik jest cały. Tutaj przyznaje wielki punkt.
Podsumowanie punktów folii SHIELD 3/4

Podsumowanie

Cieszę się że mogłem przetestować produkt , którym były folie firmy 3MK. Polecam je każdemu. Cena folii SHIELD wynosi 9zł a cena folii SHINE to około 15 zł. Jeżeli chcesz mieć naprawdę dobrą folię za niską cenę to folie firmy 3MK są stworzone dla ciebie.
Ocena 8/10
Plusy:
- niska cena
- łatwość montażu
- dołączona instrukcja instalacji
- wytrzymałe folie...
- ...o estetycznym wyglądzie...
- ...i dobrym wykonaniu
Minusy:
- ślady po palcach
- nie uciekające bąbelki
- brak wycięcia na czujnik zbliżeniowy