• Advertisement
NAJLEPSZA SIEĆ KOMÓRKOWA? SPRAWDŹ>>

SGS Plus UPDATE KIES 2.3.6 XXKPK

Re: SGS Plus UPDATE KIES 2.3.6 XXKPK

Postprzez amaind.jot » 23 kwi 2012, 17:54

A miał ktoś może jakiś problem po instalacji?
U mnie pierwsze kies nie chciał połączyć się z telefonem przez usb, potem się połączył, po dwóch dniach skasowała mi się lista kontaktów po włączeniu i wyłączeniu telefonu, już go miałem dać do serwisu bo samo wyłączało mi wszystkie aplikacje, łącze z tymi androidowskimi (jak włączałem tel - o ile się udało - to wyskakiwało okienko z napisem "
uids on the system are inconsistent, you need to wipe your data partition or your device will be unstable").
Udało mi się go w końcu zresetować - powrót do ustawień fabrycznych i znowu kies go nie widzi ;(

Ma ktoś jakąś radę może?
amaind.jot

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Advertisement

NAJLEPSZA SIEĆ KOMÓRKOWA? SPRAWDŹ>>

Postprzez Michal12 » 23 kwi 2012, 18:10

To raczej nie jest problem z telefonem, tylko z Kiesem. Po prostu to jest badziewny program i ciężko z tym w ogóle pracować. Pobierz sobie jakąś inną wersję.
☆☆☆ Samsung Galaxy SIII (Pebble Blue) ☆☆☆

☆☆☆ OMEGA ROM v44.2 (Android 4.2.1) ☆☆☆ PhilZ Recovery ☆☆☆ MultiView MOD ☆☆☆ InkEffect ☆☆☆ Status Bar Lock Button ☆☆☆ Camera NoteII MOD ☆☆☆ Yank555.lu Kernel v3.1b (OC=1,6Ghz) ☆☆☆ Boeffla Sound Engine + Boeffla Control App ☆☆☆

☆☆☆ M12-ROM v9.3 - extremely fast version ☆☆☆
☆☆☆ M12-ROM "Special Edition" v3 - incredibly fast & performance ☆☆☆
Michal12

Has thanked: 131 times
Have thanks: 1665 times

Postprzez amaind.jot » 23 kwi 2012, 21:01

Dzięki :) zadziałał w końcu.

A tak btw jakby ktoś instalował nowy soft i by się wszystko wysypało, to jakimś cudem po wielu próbach (cały dzień zabawy) po restarcie do ustawień fabrycznych telefon działa normalnie :) tylko od nowa trzeba aplikacje pobrać...
amaind.jot

Postprzez pawlikg » 04 maja 2012, 11:07

Postanowiłem zasięgnąć informacji u źródła, ponieważ od aktualizacji do 2.3.6 przez Kies mam same problemy z telefonem. Oto zapis rozmowy ze "źródłem wiedzy", czyli obsługą klienta w Samsung:

Samsung
Witaj Ja. W czym mogę Ci pomóc ?
Ja
Witam. Wczoraj zrobiłem aktualizacje przez Samsung Kies do Androida 2.3.6, wszystko poszło dobrze, ale pojawiło sie potem wiele problemów. Przestał działać Android Market i przede wszystkim WiFi ciagle się wyłącza. Proszę o pomoc.
Samsung
Przyczyną opisywanej usterki prawdopodobnie jest uszkodzone oprogramowanie.
Błędy mogły pojawić się w czasie instalacji aktualizacji, lub nawet wcześniej.
Ja
W trakcie aktualizacji byłem zapytany czy chcę, by moje dane były zapisane w Samsung i wyraziłem zgodę, więc pewnie tam jest więcej szczegółów.
Wcześniej nie było jakichkolwiek problemów, problemy pojawiły sie zaraz po aktualizacji. Co mogę zrobić?
W czasie aktualizacji też nie było problemów, wszystko odbyło sie sprawnie
Samsung
Proszę jeszcze sprawdzić w "menu > ustawienia > komunikacja > ustawienia wi-fi" a dale przycisk właściwości i "ustawienia zaawansowane".
Ja
Widzę na forach, że i inni mają te problemy, ale nie znalazłem rozwiązania na forach. Sądziłem, że skoro problem nie dotyczy tylko mnie to coś już Samsung wie na ten temat.
Samsung
Tam proszę sprawdzić czy opcja automatycznego rozłączania wi-fi nie jest zaznaczona.
Ja
Spradzałem, nie jest zaznaczona
Samsung
Rozumiem, w takim razie świadczyć to może o awarii oprogramowania telefonu.
Ja
Ikona połączenia WiFi ta po rozwinięciu górnego menu świeci sie na zielono, a połączenia nie ma i nie pojawia się znaczek u góry określający moc sygnału, tzn jest przez chwilę po zrestarowaniu WiFi a poptem sam znika i przerywa połączenie
Samsung
We własnym zakresie może Pan przeinstalować system, poprzez tak zwany "hard reset". Można uruchomić tą funkcję, wpisując kod *2767*3855# w taki sposób jak by chciał Pan na ten numer zadzwonić. Proszę pamiętać, że wszystkie dane w telefonie zostaną wymazane. Warto wykonać wcześniej kopię zapasową.
Jeżeli ten sposób nie pomoże, w takiej sytuacji sugeruję oddać go do serwisu na naprawę gwarancyjną.
Ja
Rozumiem, że to jedyny sposób?
Nie lubię robić resetu w sprzęcie który działał dotąd poprawnie
Samsung
Może Pan jeszcze oddać telefon do serwisu, gdzie technik na początek to samo. Jak dalej nie będzie działać, to dopiero wtedy sprawdzał by czy elektronika nie jest uszkodozna.
Ja
Co się stanie po twardym resecie?? Wszystko wróci do ustawień fabrycznych?
Samsung
Tak, jak pisałem prywatne dane też zostaną usunięte, należy wcześniej wykonać ich kopię.
Ja
Ok. dziękuję za odpowiedź
Samsung
Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?
Ja
Chyba to wszystko.
Samsung
W razie dalszych pytań, zapraszam ponownie. Dziękuję za kontakt z firmą Samsung. Życzę miłego dnia.
pawlikg

Poprzednia strona

Powrót do SGS+