• Advertisement
NAJLEPSZA SIEĆ KOMÓRKOWA? SPRAWDŹ>>

Japońskie filmy

Japońskie filmy

Postprzez GalaxySparkle » 23 sty 2012, 21:29

Japońska kultura jest tak odmienna, że filmy z pewnością zasługują na oddzielny temat. Czy sa na forum miłośnicy/pasjonaci/znawcy? Ja się do nich nie zaliczam, ale widziałam kilka filmów, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie... Najlepiej wspominam 'Confessions' -
Kod: Zaznacz cały
http://www.imdb.com/title/tt1590089/
- i chętnie coś podobnego bym obejrzała. Wszystkich zapraszam do ogólnej rozmowy o japońskich filmach, a maniaków do podzielenia się filmami, które nadają się dla nieobeznanych widzów (nie odstraszą).
Razer Phone 2 @ 9.0 @ Three
GalaxySparkle

Has thanked: 43 times
Have thanks: 112 times

Advertisement

NAJLEPSZA SIEĆ KOMÓRKOWA? SPRAWDŹ>>

Re: Japońskie filmy

Postprzez tadzio12 » 27 sty 2012, 11:48

Pamiętam cos...
Tak to była klątwa w oryginale jest amerykańska a wersje Japońska... Totalnie boki zrywac niby wrzystko jest tak jak w Amerykańskiej wersji ale to jest takie gópie ze trzeba to obejrzeć żeby ogarnąc.
Obrazek
Android 2.3.4
Serdeczna tarcza!
Jeśli pomogłem to daj kciuka!
tadzio12

Has thanked: 11 times
Have thanks: 9 times

Postprzez kevin30 » 27 sty 2012, 13:02

Mi sie podobal dark water wesja japonska,fajny horror.Ale tak japonskie filmy jakos nie trafiaja do mnie (pamietam godzille ale chlam,efekty specjalne staly na tak niskim poziomie ze az strach). Bazej przemawiaja do mnie chinskie filmy ale pewnie dlatego ze czestym motywem w ich kinie sa sztuki walki itp.
A przypomnial mi sie jeszcze jeden stary czarnobialy film siedmiu samorajow bardzo fajny klasyka ten tez moge polecic :-)

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk
kevin30

Has thanked: 2 times
Have thanks: 7 times

Postprzez GalaxySparkle » 27 sty 2012, 14:15

Masz na myśli to?
http://www.filmweb.pl/Dark.Water

Tylko mi powiedz, że tam nie ma jakichś strasznych krwawych scen, bo takie to nie dla mnie. :D

Często przy opisie japońskiego filmu można przeczytać, że zalicza się do gatunku horror, mimo że niczym widza nie straszy, ewentualnie jest jedna obrzydliwa scena. Ale takie okropne filmy, które włączę i zaraz wyłączę, też robią.

Jeżeli mówimy ogólnie o kinie azjatyckim, w japońskich filmach do perfekcji jest opanowany motyw zemsty. Za to je lubię. Sztuki walki mnie nie interesują i o ile nie przeszkadzają mi w kilku scenach, gdzie są elementem jakiejś większej fabuły, to już cały film, w który są motywem przewodnim, dla mnie będzie po prostu nudny. Tak więc w chińskie kino nie wchodzę.

'Siedmiu samurajów' spróbuję, może mi się spodobać, sądząc z opisu jaki znalazłam. 'Godzillę' widziałam, ale tak dawno, że ledwo pamiętam.

EDIT:
Obejrzałam 'Siedmiu samurajów', ale wrażenia średnie. Pierwsza połowa zbyt komediowa, a później, kiedy zaczyna się akcja, jakoś trudno się wciągnąć, brak jakiegoś napięcia, emocji. W sumie, mogliby zginąć wszyscy ci wieśniacy. :D Poza tym, niesamowicie 'głuchy' jest ten film, tzn. tak strasznie mało w nim muzyki. Nie przypominam sobie czegoś podobnego. Tu mi jej bardzo brakowało.
Razer Phone 2 @ 9.0 @ Three
GalaxySparkle

Has thanked: 43 times
Have thanks: 112 times

Postprzez tomex » 08 lut 2012, 14:24

nie wiem czy to manga:

http://www.youtube.com/watch?v=R7G9r4AZfto
Lg Optimus G stock 4.4.2
tomex

Has thanked: 12 times
Have thanks: 51 times

Postprzez gonzza » 10 sie 2015, 18:52

Polecam film Kuosawy "Po deszczu" - dramat sensacyjny z 1999 roku. Trzyma w napięciu, fabuła wciąga

// Wykopaliska
// Moderator
Skąd można wiedzieć to, które banki oferują w Polsce takie oto kredyty samochodowe www.doradztwo-kredytowe.com.pl/kredyty-samochodowe, które są atrakcyjne, przyjazne, godne uwagi? No cóż, może ranking kredytów samochodowych jest dobrym źródłem?
gonzza

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postprzez galsun9 » 13 sie 2015, 12:16

Polecam klasyki "Siedmiu samurajów" i "Tron we krwi"
galsun9

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Powrót do Filmy