• Advertisement
NAJLEPSZA SIEĆ KOMÓRKOWA? SPRAWDŹ>>

Recenzja folli 3MK GALAXY Y DUOS - poprawiona

Samsung Galaxy Y, Young

Sprawy ogólne, testy, recenzje, dane techniczne...

Recenzja folli 3MK GALAXY Y DUOS - poprawiona

Postprzez vmeachelv » 26 lis 2012, 14:44

Swoją recenzję zaczynam od tego, że chciałem pochwalić firmę za miły kontakt, na każdy mail rzeczowa odpowiedź, nic do zarzucenia nie mam, a to ogromny plus! ;)
Tak zaczyna się trudna przeprawa przez zaprezentowanie ( obiektywną ocenę ) specyfikacji, wad oraz zalet folii tejże firmy. :)
Jedynie póki co mogę się doczepić do Poczty Polskiej, bałem się, że moje folie gdzieś zaginęły i się nie odnajdą. :P
Dobrze, bezsensowny wstęp mamy za sobą. :)
Do rzeczy!
1. Demontaż poprzedniej folii
Działanie zaczynam od zdjęcia starej folii z mojego DUOSa. Zakupiłem dwie folie na allegro od pewnej Pani z Opoczna (mała reklama mojego miasta), ale niestety tę panią mogę pochwalić tylko za to, że jest z mojego miasta, jej asortyment nadaje się do niczego, niestety! Kupiłem za jakąś tam sumkę kilkunastu złotych dwie folie na mojego DUOSa. Jedna poszła do kosza, człowiek płaci za coś, wymaga względnie dobrego towaru, robi coś z ogromną precyzją i w zamian zamiast dwóch folii, ma jedną, której montaż nie odbył się bez podwyższonego ciśnienia.
Jestem właśnie świeżo po demontażu, folia nie chciała dać za wygraną, zostawiła po sobie (na całym ekranie!) ślady substancji klejącej.
Początkowo przestraszyłem się, że mój ekran został uszkodzony!
Chwile grozy minęły, pozbyłem się tego nanosząc na ręcznik papierowy niewielką ilość perfum i delikatnie(!) przecierając ekran. :D
2. Chwila oddechu i zapoznanie się z opakowaniem folii 3MK
W pakiecie dostajemy prostokątne opakowanie papierowe, na którym znajduje się logo 3MK. Bardzo miło widzieć, że jest to produkt z Polski! :)
Dostajemy czytelną informację czy jest to folia ochronna wersja folia ochronna lub folia ochronna wersja shine. :D
Brzmi ciekawie, zobaczymy jak sprawdzi się w praktyce. 8-)
Otwieramy paczuszkę wersja folia ochronna nazwijmy ją zwykłą. :)
W środku znajdujemy :
- instrukcję,
- ściereczkę z logo 3MK (prasowaną na końcach czy wypalaną, jakkolwiek się to zwie i cokolwiek to znaczy ) :P,
- folię sztuk 2.
Zaś w wersji shine z tyłu dostajemy obrazek odbijających się kluczy w ekranie telefonu i napis zabłyśnij z 3MK shine. ;)
Nie będę się rozwodził nad instrukcją, gdyż jest bardzo wyraźna, napisana po polsku i angielsku (wielki plus !), zawiera zarówno opis czynności po kolei wykonywanych w celu poprawnego założenia folii. Miło, że instrukcja jest, aż tak szczegółowa. ;) Opakowanie wygląda bardzo miło, plus za QR cody z tyłu papierowego opakowania. :)
Prostota, ale za to bardzo profesjonalna - tak wygląda moje odczucie a propos zewnętrznej części opakowania.
3. Co folia potrafi, czyli skomplikowane nazwy różnorakich innowacji zastosowanych w owych
Z tyłu opakowania (wersja zwykła) dostajemy info, że posiada powłokę anti-scratch. Mam to rozumieć jako dodatkową warstwę ( kieruję się rysunkiem )?
Funkcja Anti-fingerprint, która daje nam gwarancję, że po dotknięciu nie zobaczymy odbicia swojego palca, wszystkich, którzy uwielbiają widok swoich linii papilarnych. PRZEPRASZAMY! :P
Wersja shine ciekawie się mieni, ma odbijać przedmioty w ekranie, ciekawe. :P
PS. Póki co piszę wszystko na sucho, telefon leży bez jakiejkolwiek folii na sobie ( jest taki goły! :P).
4. Zaczynamy zakładać folię, czyli najważniejszy punkt recenzji
Na początku wyciągam z folii ściereczkę, która z początku była dla mnie zbyt jednorazowa, ale teraz, gdy poddaję ją testowi rozciągania przy użyciu kilkudziesięciu Niutonów nie chce się przerwać, czyli jest wytrzymalsza niż myślałem. Próbuję i nic, a więc ściereczka będzie nam mogła chwilę posłużyć. ;)
Wycieramy nią ekran, wszystkie odrobinki kurzu uciekają dzięki z niej ekranu.
Założyłem folię, nie było z nią większego problemu, jest tylko jedno ale, założyłem wszystko z ogromną precyzją, a i tak powstały bąbelki (małe 2, ale to zawsze coś), no to ja do nich z ofensywą, ale średnio dawały za wygraną. Była to wersja zwykła. Ale poza tym mimo dwukrotnej próby folia nie pokazała mi środkowego palca i mogłem nią dowolnie sterować, wiadomo, że to są ułamki sekund na decyzję czy jest dobrze założona czy jednak nie, ale jest w porządku. ;)
W ogóle trudno się zorientować czy folia znajduje się na ekranie, kolory nadal są żywe, w żaden sposób nie możemy powiedzieć, że czegoś przez folię nie zobaczymy. Nie przyciemnia ekranu, nie daje uczucia dyskomfortu. :) Nie ma problemu z reakcją na dotyk, nadal ekran telefonu jest super czujny, multi-touch też działa bez problemowo.
Myślałem, że będzie się do czego przyczepić, a tu niespodzianka. :P
Swojej mamie założyłem na nokię 5130 wersję zwykłą i sobie chwali, bo przeszkadzało jej to, że strasznie rysował jej się wyświetlacz, teraz zadowolona i uśmiechnięta cieszy się, że już tak nie jest. A skoro mama jest zadowolona to wiedz, że coś się dzieje. ;P
Zdjęcie też obyło się bez większych problemów ( nie trzeba mieć tipsów, ani specjalnych urządzeń ),czyli w sumie na plus wszystko oprócz tych bąbelków. :oops:
5. Ekran telefonu jako lustereczko powiedz przecie czy folie 3MK są najlepsze na świecie?
Czyli zapraszamy wersję shine na ekran. Procedura podobna ściereczka i jazda. :P
Byłem sceptyczny co do tej folii, mówię sobie, zdjęcie na opakowaniu ciekawe, ale aż tak zdolni Ci panowie to nie są.
A teraz przepraszam za takie myślenie, mogę się pytać telefonu kto jest najładniejszy w świecie (sic!).
Panowie z 3MK powinniście dorzucać aplikację na telefon pod nazwą "Lustereczko powiedz przecie.." do tego rodzaju folii.
Uwaga! Jak szalony będę chwalił tę folię, bo jest niesamowita!
Zawsze jak idę do szkoły(zazwyczaj szybkim krokiem) często próbuję się zobaczyć czy jakoś tam wyglądam w telefonie, ale teraz to już pełnoprawne lusterko. :P
Niech ktoś nie myśli, że teraz odbija się wszystko przy włączonym podświetleniu, nie, nie. ;)
Kolory (mimo strasznego wyświetlacza w tym telefonie) są żywe, jeśli nie żywsze, naprawdę aż miło mi się spogląda w wyświetlacz z tak okropną rozdzielczością jak na smartfon. :)
Jest tutaj zastosowanych kilka innowacyjnych technologii, lecz mam nadzieję, że Panowie producenci nie obrażą się jak nie będę używał skomplikowanych nazw tylko napiszę "po normalnemu" jak to wszystko się przedstawia.
Tak już wspominałem miłośnicy własnych linii papilarnych będą rozczarowani, brak ich tutaj, lecz sportowcy ujrzą tak owe, na mokre paluszki są widoczne, niestety.
Skoro Galaxy S III może przechodzić test klucza to czemu nie folie 3MK? ;> Testy wypadły pomyślnie, brak większych śladów, pod naprawdę intensywne światło widać delikatną ryskę lub dwie.
Przetrwała także liczne uderzenia, nadal pozostawała kształtna i sprężysta (jakkolwiek to nie brzmi). :P
Dość ładnie unosi się na wodzie, a chwilowy kontakt z ogniem nie powoduje jej całkowitej bezużyteczności, podkreślam chwilowy.
Niestety zdjęć nie mam, bo nie miał mi ich kto zrobić, więc muszą Państwo wybaczyć. :)
Dodatkowo pasek, który umożliwia nam wyjęcie drobin kurzu, znaczy się odklejenie, to się sprawdziło dość pozytywnie, wykorzystałem, sprawdziłem, działa.
Proszę uważać na czubki folii u góry dzięki którym zdejmujemy podkład, są bardzo delikatne, dlatego proszę być ostrożnym.
Poprawiłbym jeszcze mocowanie folii na bokach, powinno być trochę mocniejsze, wiem, że folia się ułoży i przylegnie mocniej, wiadomo jak korzystamy dociskamy, nosząc w kieszeni etc. , ale na początku jest to dość irytujące, bo jak wiadomo kawałek odejdzie za nim reszta.
Wielofunkcyjność ściereczki daję jako na plus ze względu na to, że może się sprawdzić jako ściereczka do ekranu komputera czy telewizora.
Folia została poddana także crash testowi , została rozszarpywana i był problem, żeby ją odpowiednio zniekształcić, wytrzymałość jest pozytywną stroną folii.
Folie są idealnie docięte do wymiaru ekranu także nikt nie powinien mieć problemu z ich odpowiednim umiejscowieniem, chyba, że ktoś robi to z ogromną nieuwagą, a tutaj trzeba się skupić i naprawdę nie można tego popsuć zrzucając później na folię, że była zła. (Chyba ja tak zrobiłem? :P)
PS. Przepraszam za chaotyczność wypowiedzi, ale to trochę taka recenzja live, pisałem, testowałem. Mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone. :)
Także Panowie kawał dobrej roboty!
GRATULACJE, POZDROWIENIA I POWODZENIA! :)
vmeachelv

Advertisement

NAJLEPSZA SIEĆ KOMÓRKOWA? SPRAWDŹ>>

Powrót do Ogólne, Testy, Porównania i Recenzje