• Advertisement
NAJLEPSZA SIEĆ KOMÓRKOWA? SPRAWDŹ>>

Kupiłem SAMSUNG Galaxy ACE i co ? Czyli poradnik jak zacząć.

Kupiłem SAMSUNG Galaxy ACE i co ? Czyli poradnik jak zacząć.

Postprzez Filippo » 09 sty 2012, 18:05

Witam, piszę poradnik, w którym postaram się opisać większość pytań nowicjuszy. Poradnik nie jest profesjonalny, i ma taki pozostać do wygodniejszego czytania. Został stworzony na podstawie poradnika „Kupiłem SAMSUNG Galaxy Mini i co? Czyli poradnik jak zacząć.” stworzonego przez użytkownika Only4Knife, któremu bardzo dziękuję za udzielenie mi instrukcji. Chcę też uprzedzić, że nie posiadam tego telefonu a instrukcję piszę w oparciu o instrukcję wymienionego wcześniej użytkownika i strony internetowe poświęcone Samsung Galaxy ACE.

1. Mam pudełko i co dalej?
Dobra, masz pudełko z telefonem w środku. Jeżeli kupiłeś go w salonie (Play, Orange, T-Mobile) to powinni Ci wyjąć telefon już na miejscu, wytestować czy działa i dać Ci go, jeżeli kupiłeś u trzeciej osoby (np. używany) to zapewne musisz wyjąć go sam.
Pudełko jest takie ładne, małe, poręczne. Na pewno poradzisz sobie z jego otwarciem. Otworzyłeś i widzisz telefon, ładowarkę, kabel USB i parę papierków gwarancyjnych + instrukcja, która nikogo nie obchodzi. Nie wiem czy bateria jest włożona na starcie, ale ja dostałem (SGM) bez włożonej, aby trzymała dłużej, możliwe, że wpadną Ci słuchawki, ale nie koniecznie.

2. Rozpakowałem wszystko z pudełka i co dalej?
Gratulacje, w ręce trzymasz swój nowiusieńki smartphone. Teraz włóż paznokieć lub inny podobny przedmiot w taki otworek z tyłu telefonu kończący tylną klapkę (nie mam tego telefonu, ale mam nadzieje, że zrozumieliście o co mi chodzi) i delikatnie podważaj, aż wszystkie zatrzaski, wylecą, połamią się lub jeśli jesteś delikatny/a to po prostu wyjdą dając ci dostęp do baterii i innych głupot na które każdy zwraca uwagę. Wyjmij baterię, jeżeli była włożona. Teraz ładnie wsadź kartę SIM uciętym końcem do górnego rogu. Włóż z powrotem baterię. Teraz z boku masz taką fajną zaślepkę z napisem "Micro SD". Podhacz i wsadź kartę "Micro SD" do otworu "Micro SD" tyłem do ciebie (tą z blaszkami) jak nie wejdzie to pchać drugą stroną.

3. Skompletowałem telefon i co dalej?
Przytrzymaj taki guziczek u boku o nazwie Power, to takie kółeczko z kreseczką w środku (wygląda to mniej więcej tak: (I) ). Jak się pojawi logo SAMSUNG to puść, nie trzymaj dłużej, bo będzie tymczasowy bootloop (takie zawieszenie na ekranie ładowania). Patrz na te nieefektowne, chowające się przy byle telefonie animacje wejściowe. Zobaczysz potem okno z PIN'em, wpisz go poprawnie (masz trzy próby, więc wierzę, że dasz radę). Teraz najważniejsze. Pojawi się powitanie do Android (Orgazm now? Możliwe, że się nie pojawi, nie pamiętam). Gdy wyskoczy komunikat o koncie Google to je utwórzcie i akceptujcie wszystko tam dalej. Teraz NAJWAŻNIEJSZE gdy pojawi się wreszcie nasz TouchWiz (Launcher, Menu główne, whatever) to kliknijcie w taką ikonkę w prawym dolnym rogu i poszukaj ustawień, wejdź w nie. Teraz szybko włącz pierwszą opcję o połączeniach itd. i potem ostatnią i WYŁĄCZ DANE PAKIETOWE!!! (chyba, że masz free interwebz i wgl). Teraz bądź happy.

4. Umiem już wyłączać i włączać Dane Pakietowe. Jestem fajny, no i co?
Twoje umiejętności obsługi Android'a no bądźmy optymistami, z 5%.
Teraz nauczymy się przycisków.
Z boku są od głośności (to chyba logiczne). Na dole jest aż JEDEN przycisk!!! Ten środkowy (to też logiczne) przycisk to HOME. On jest fajny i cool, bo jest duży i wgl. Pozwala on na błyskawiczne zminimalizowanie wszystkiego co Ci się nie podoba i podoba i wywala do menu głównego. Po bokach są takie magiczne cosie, które podświetlają się jak włączysz telefon. Ten magiczny coś po prawo to cofnij, a ten po lewo to "menu, ustawienia" (w każdym bądź razie coś takiego)

5. A co z Android Market?
Mam nadzieję, że sam się nauczysz ogarniać ustawienia itd. podczas zwiedzania systemu, więc teraz zajmijmy się... MARKETEM!
- Market jest 99% darmowy
- Płatny jest tylko wtedy kiedy kupujesz aplikacje (żeby je zakupić i tak musisz mieć konto bankowe, żeby zrobić przelew)
- Wymaga "Danych w Tle"
- Potrafi się zaciąć (stara wersja dosyć często)
- Pozwala nam automatycznie aktualizować różne rzeczy
Markecik ma dużą liczbę aplikacji, jego interfejs wali po oczach jak słońce i jest niezbyt fajny. Cóż, ale musi nam się podobać, bo każdy wywala linki do Marketu. Chyba, że korzystasz z tego forum, tu wszystko bezpośrednio ściągniesz, ale kij z tym. Android Market dzieli się na 3 części: Gry, Aplikację i Moje aplikacje. Nie polecam kupować gry 3D z Marketu na nasz telefon. Gameloft nas obdziera z kasy dając gry 2D, a u innych nic nie działa. Polecam ściągać przerobione wersje z innych źródeł np. z tego forum. Dobra, gdy znajdziemy naszą upragnioną aplikacje to klikamy zainstaluj i akceptujemy warunki itd. TERAZ ZŁAP ZA TEN PASEK U GÓRY I GO POCIĄGNIJ W DÓŁ!!!!! Tadaaaaa... Oto tak zwany status bar, czyli po polsku pasek powiadomień. Wyświetla wszystkie pierdoły, które mają Cię interesować, ale nie muszą. Tu przychodzą SMSy i inne badziewia. Po czasie się wyświetli pobieranie naszej aplikacji i po większym czasie sama się zainstaluje i pojawi w naszym menu.

6. Inne interesujące rzeczy.
Na starcie masz Android 2.2 FROYO, cóż jest on wolny, nie fajny, ma brzydkie kolorki, żre baterie i mało rzeczy na nim działa, więc jak chcesz zaktualizować do GingerBread: jak jesteś fajny i masz gdzieś gwarancje to zapraszam do poradnika flashowania, do którego na dole masz linka. Jak jesteś nie fajny to użyj Kiesa, który zaktualizuje Ci telefon (nie kiedy nie chce) i zachowa twoją gwarancje.
Są też tzw. ROM'y, modyfikacje Android'a które robią twój telefon zarąbistym. Po ich listę i poradniki, jak je uruchomić zapraszam na dół.
Słuchawki nie od Samsung'a działają.
Telefon posiada procesor graficzny ADRENO 200 i procesor 800MHz ARMv6! Zapamiętaj, podczas pobierania gier ściągaj SD Cache/SD Data na twój procesor graficzny i apk na ARMv6. Inne nie działają i jest przysłowiowa dupa.

7. No i jeszcze zostaje bateria. Co z nią?
Samsung Galaxy Ace ma baterię litowo-jonową o pojemności 1 350 mAh. W normalnym użytkowaniu możemy liczyć na około dwie doby pracy, ale nie należy się łudzić – multimedia, gry i aparat potrafią rozładować baterię w Galaxy Ace błyskawicznie…
Aby przedłużyć baterię możesz:
-Przełączyć na tryb 2G
-Wyłączyć Dane Pakietowe, GPS, lokalizację bezprzewodową, Dane w Tle, WiFi, Bluetooth
-Wyłączyć wibracje
-Zmniejszyć taktowanie procesora
-Zainstalować GingerBread'a
-Zmniejszyć jasność wyświetlacza
-Przyśpieszyć wygaszanie ekranu
-Wyłączyć animacje przejść
-Wyłączyć dźwięki/wibracje dotyku
I inne...

8. Linki do modyfikowania telefonu:
Lista softów: viewtopic.php?f=60&t=1595
Root Froyo: viewtopic.php?f=60&t=1101
Root GingerBread: viewtopic.php?f=60&t=1920
Tworzenie partycji (link z działu o SGM, ale działa na ACE): viewtopic.php?f=70&t=4372
Instalacja Adobe Flash Player (root): viewtopic.php?f=60&t=7038
Screenshot : viewtopic.php?f=60&t=3784

9. Linki 4 fun:
Usuwanie niepotrzebnych aplikacji (bez roota): viewtopic.php?f=60&t=4835
Gry HVGA: viewforum.php?f=124
Gry, które MOGĄ działać na Ace: viewforum.php?f=126
Jeśli pomogłem, proszę, daj kciuka :)
Z góry dziękuję.

For this message the author Filippo has received thanks: 4
agagol (15 lut 2012, 18:01), Danio19990606 (21 lut 2012, 18:12), dygij (21 paź 2012, 11:14), Mimiak (17 cze 2012, 11:55)
Rating: 6.45%

Filippo

Has thanked: 3 times
Have thanks: 72 times

Advertisement

NAJLEPSZA SIEĆ KOMÓRKOWA? SPRAWDŹ>>

Re: Kupiłem SAMSUNG Galaxy ACE i co ? Czyli poradnik jak zac

Postprzez karolak-33 » 09 sty 2012, 18:18

Powinny być gry HVGA a nie QVGA ;)
Samsung Galaxy Ace II 4.1.2 Jelly Bean+Root
Od dziękowania są kciuki ;)

For this message the author karolak-33 has received thanks:
Dobrzyn (11 kwi 2012, 13:35)
Rating: 1.61%

karolak-33

Have thanks: 33 times

Postprzez Filippo » 09 sty 2012, 19:10

Przepraszam za ten dobry błąd, ale już pod koniec się trochę śpieszyłem i pomyliłem :) i oczywiście dziękuję za zwrócenie uwagi
Poprawiono

Oczywiście jeżeli chcecie coś dodać, o czym zapomniałem, to piszcie.
Jeśli pomogłem, proszę, daj kciuka :)
Z góry dziękuję.
Filippo

Have thanks: 72 times

Postprzez BADI » 10 sty 2012, 11:27

Jakie powinno być zużycie procesora w ace u mnie dog pokazuje 16 jak wszystko jest wyłączone tylko działają procesy androida

For this message the author BADI has received thanks:
zam4591 (07 lis 2012, 22:55)
Rating: 1.61%

BADI

Has thanked: 0 time
Have thanks: 1 time

Powrót do Ace