• Advertisement
NAJLEPSZA SIEĆ KOMÓRKOWA? SPRAWDŹ>>

Kręcenie Procka i takie tam powiązane proszę o pomoc

Sprawy ogólne, testy, recenzje, dane techniczne...

Kręcenie Procka i takie tam powiązane proszę o pomoc

Postprzez stcht » 01 maja 2012, 19:29

Witam i na starcie przepraszam:)
Łamię zasadę "Szukaj a znajdziesz"
Nie mam teraz dostępu do Komputera Mój Gio się ładuje przeglądam Forum na Swojej Noki E52 i już wychodzę z siebie:)

Ale od początku:-) ***(Brawa na start tekst będę pisał na owej noki)***

Mam Swojego Gio sprawuje się wybornie wszystko działa mam go już 6 miesiąc a do tej pory ściął się zaledwie kilka razy spadł setkę i jedyne co ma to lekko zarysowany ekran'

Jedyna modyfikacja w nim to Wgrany "Go Launcher" Bo standardowe ikonki i okna mi nie odpowiadały
Do rzeczy :

Mam znajomego co ma samsunga i5800 i pięknie podkręcony procesor chodzą mu tam takie gry o których mój Samsung może marzyć chodź i tego zapewne się wstydzi:)

I tu moje pytanie znajomy bawi się bo ma masę czasu wgrywa wszystko co leci podkręcił go bardzo ładnie chodzą słuchy że śmiga ponad 1ghz i wszystko jest ok
owszem bawiłem się telefonem i nawet przy zaawansowanych grach telefon nie zwiesza działa płynnie i co najważniejsze nie grzeje:)

i tu moje pytanie
Co musiał bym wgrać żeby mój telefon działał płynniej szybciej mógł bym tak jak on wejść w telefonie 2 kliki i procek podkręcony :)
Grać w różne gry bez obaw że telefon mi muli lub ścina i trzeba wyłączyć:)
Np; Głupie GTA to na telefon co większość grała ma jego kolega z ławki SGS i ma to gta śmiga płynnie dobrze wszyscy szczęśliwi ale czasami lag
a gość na I5800 wszystko śmiga bez mulenia wszystko włączone a telefon nawet się ciepły nie robi:)

Może mi ktoś powiedzieć co zrobić żeby telefon był lepszy??????:)
stcht

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Advertisement

NAJLEPSZA SIEĆ KOMÓRKOWA? SPRAWDŹ>>

Re: Kręcenie Procka i takie tam powiązane proszę o pomoc

Postprzez Michal12 » 01 maja 2012, 20:07

Witam!!

Również mam Galaxy i5800 i z grami nie jest za ciekawie, nawet przy podkręconym procku ;)
Aby móc podkręcić procesor musisz wgrać odpowiedni kernel, czyli jądro systemu. Galaxy 3 (i5800) ma duże wsparcie developerskie więc na niego jest wiele tego typu modyfikacji.
Nieco gorzej jest w tej kwestii na GIO.
Dla poprawy wydajności telefonu najlepiej wgrać sobie jakiś zmodyfikowany soft, najlepszy będzie ten: viewtopic.php?f=91&t=8116
☆☆☆ Samsung Galaxy SIII (Pebble Blue) ☆☆☆

☆☆☆ OMEGA ROM v44.2 (Android 4.2.1) ☆☆☆ PhilZ Recovery ☆☆☆ MultiView MOD ☆☆☆ InkEffect ☆☆☆ Status Bar Lock Button ☆☆☆ Camera NoteII MOD ☆☆☆ Yank555.lu Kernel v3.1b (OC=1,6Ghz) ☆☆☆ Boeffla Sound Engine + Boeffla Control App ☆☆☆

☆☆☆ M12-ROM v9.3 - extremely fast version ☆☆☆
☆☆☆ M12-ROM "Special Edition" v3 - incredibly fast & performance ☆☆☆
Michal12

Has thanked: 131 times
Have thanks: 1665 times

Postprzez stcht » 02 maja 2012, 08:10

Ok poszukam na internecie filmów jak to się robi ;)
A kiedy wgram innego softa top czy poprzez kies bez problemowo wrócę oryginalny system
??
stcht

Postprzez Michal12 » 02 maja 2012, 08:41

@up
Nie, przez Kies nie da rady. Musisz przez Odina wgrać nowy soft.

☆☆☆ OMEGA ROM v44.2 (Android 4.2.1) ☆☆☆ PhilZ Recovery ☆☆☆ MultiView MOD ☆☆☆ InkEffect ☆☆☆ Status Bar Lock Button ☆☆☆ Camera NoteII MOD ☆☆☆ Yank555.lu Kernel v3.1b (OC=1,6Ghz) ☆☆☆ Boeffla Sound Engine + Boeffla Control App ☆☆☆

Michal12

Postprzez stcht » 02 maja 2012, 09:19

ok dzięki to muszę to tak zrobić żeby nie spieprzyć:)
Bo myślałem że jak odinem coś zjebie i nie wyjdzie to włączę KIES i wrócę sobie poprzedni :)

Michał jak już odpisujesz wiesz może ile taki GIO da radę być podkręcony (do ilu)?

//Aby podziękować/odwdzięczyć się wystarczy kliknąć kciuka.
//Moderator.
stcht

Postprzez Michal12 » 02 maja 2012, 09:33

Na XDA teraz czytałem, że można ktoś podkręcił do 902Mhz ;)
Nie wiem czy to jest maksymalna granica podkręcania, możliwe, że da się wycisnąć jeszcze więcej ;)

Michal12

Odp: Kręcenie Procka i takie tam powiązane proszę o pomoc

Postprzez piotrczort » 02 maja 2012, 10:50

"adrianchaber" z naszego forum miał kernel chyba od mebiteka lub innego deva z xda na którym kręcił mini (ten sam procek tylko nie rasowany fabrycznie na 800 MHz) do 1000 MHz ale to podobno zależy od partii produkcyjnej - on miał wersję z Indonezji (nie wiem jakim cudem zaplątała się do Polski) i te lepiej znoszą overclocing bo np. mini Tecedosa powyżej 748MHz ma już poważne lagi . Oczywiście dużo zależy też od wersji customROMU - i jak dany tel na nim pracuje bo każdy trochę inaczej, ale chyba więcej od idywidualnego egzemplarza cpu (podobnie jak w kompie)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Android: Galaxy S1, S2, S4, S8, Note4edge; Motorola Defy, Razr XT910: Huawei ShotX, Honor 8; Nexus7 1 i 2gen; ZTE Blade V770; Xiaomi Redmi Note 4
iOS: iPhone 5S, 6S, 6S+, iPadPro2 12.9", iPad mini2, iPodtouch4, Apple Watch1, Apple TV 4K
MacBook White Unibody A1302 OSX Sierra, Win10 Pro Acer 3D 5740DG
Android Wear: Asus ZenWatch2
WindowsPhone 7.5 Mango Lumia 610, WindowsMobile 6.0 LG KS20 Corona, WM 6.5 Hyundai MB8200
piotrczort

Has thanked: 8 times
Have thanks: 118 times

Odp: Kręcenie Procka i takie tam powiązane proszę o pomoc

Postprzez exploder » 02 maja 2012, 13:15

Gio podkręcisz tak do 900 MHz, wyżej już zadziała albo nie, w zależności od egzemplarza, np. mój mini działa stabilnie na 825 MHz, czasem na 844 MHz, na 864 MHz czasami jest niestabilny, a Ace mojego kolegi działa stabilnie do 900 MHz, powyżej lubi się zresetować.

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2
exploder

Has thanked: 10 times
Have thanks: 85 times

Powrót do Ogólne