• Advertisement
NAJLEPSZA SIEĆ KOMÓRKOWA? SPRAWDŹ>>

Ile wam trzyma bateria?

Sprawy ogólne, testy, recenzje, dane techniczne...

Re: Ile wam trzyma bateria?

Postprzez majzel » 07 sty 2012, 23:40

ja w na początku grudnia dostałem wraz z umową w Play właśnie Gio i po kilku dniach oddałem tel. na serwis, bo bateria wytrzymywała ok 8-10 godz przy normalnym użytkowaniu tzn kilka rozmów, kilkanaście smsów i koniec, telefon sprawdzili pod kątem baterii która okazało się, że jest dobra i zmienili soft, po tej wymianie tel. wytrzymuje teraz ok 1,5 dnia przy oszczędnym użytkowaniu.
majzel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Advertisement

NAJLEPSZA SIEĆ KOMÓRKOWA? SPRAWDŹ>>

Postprzez mala1924 » 23 sty 2012, 14:12

21.01 kupiłam Samsunga Galaxy Gio naładowana bateria na full wczoraj bawiłam się nim wieczorem wiadomo sms gry internet rano wstaje a tam telefon wyłączony włączyłam go a tam bateria wyczerpana do dna. Okazało się po sprawdzeniu co zużywa najwięcej baterii (jest tam taka opcja) jakiś program zjadł mi 67% baterii może macie podobną sytuacje... warto sprawdzić
A co do ładowania baterii po 12 godzin to było w starych telefonach kiedy kupowałam swój telefon Pan w salonie mi powiedział:
- przed pierwszym użyciem nie potrzeba rozładowywać baterii
- kiedy na wyświetlaczu w trakcie ładowania pojawi się informacja że bateria jest w pełni naładowana odłączyć telefon bardziej niż 100% się nie naładuje!!!!! nawet przez 50h
- a tym bardziej zabronione jest zostawianie telefonu pod ładowarka na kilkanaście godzin (przeważnie ludzie zostawiają na cała noc) to nic nie da a zaszkodzi
- sesje po 12h wyczerpanie baterii i ladowanie 12h i tak kilka razy nie są potrzebne naładować na 100% wyczerpać naładować na 100% ktoś już pisał ze po kilku takich sesjach możemy cieszyc sie pełną baterią dłużej (jak jest naprawde nie wiem)
pozdrawiam
mala1924

Has thanked: 2 times

Postprzez bartekrzeszow » 25 sty 2012, 12:26

Aby zaoszczędzić baterię, można także zmniejszyć czas podświetlenia i zmniejszyć jasność.
Pomaga. Telefon nie używany wytrzymuje mi spokojnie 3 dni.
bartekrzeszow

Has thanked: 2 times

Postprzez Ccommonmen » 28 sty 2012, 14:56

Najskuteczniejsze jest zmniejszenie taktowania procesora. Na noc ustawiam 122, a normalnie na 250 i nie mam problemów z pisaniem sms i rozmowami. Mam fajny widgecik, który mi pokazuje obecne taktowanie, klikam w niego i ustawiam minimalne i maksymalne taktowanie. Obecnie telefon od 50% (bo w tym momencie zmniejszylem taktowanie) trzyma mi 5 dni ,a mam jeszcze obecnie 28%. Więc polecam. A jeśli chcmy w coś pograć czy posurfować w necie to jedno tapnięcie i telefon śmiga na największej wydajności. Myślę ,że od 100% przy normalny smsowaniu i rozmowach wytrzyma tydzień bez problemu. Pozdrawiam.
Ccommonmen

Postprzez mijun » 29 sty 2012, 13:05

no tam mozna zmniejszyc taktowanie zgadza sie ALE... jakbym chcial tel z 120 to bym taki kupil a nie gio ;) ja pisze jedynie esy. 80 dziennie i telefon pada po 12 godzinach .. wifi i wszystko wylaczone tryb oszczedny wyswietlacz internet gry muzyka offff ... ( tak jak pisalem we wszesniejszej odpowiedzi... 3 razy byl w serwisie i nic za tydzien jade czwarty raz ale teraz juz nie chce naprawy a wymiane z tytulu grwarancji.. jesli to nie poskutkuje to z tytuji ustawy konsumenckiej tj niezgodnosc towaru z umowa . servis samsuga to jakies regeneris czy akos tak ale poprostu zall czegos takiego. jak pisalem ze uzywam w trybie oszczednym czyli 2g wifi off to wykrecali sie ze slaby sygnal ze karta sim mi zzera baterie itp no zenujacy sa ale trudno. jutro dzwonie do samsunga co oni uwazaja na ten temat a za tydzien jak juz pisalem bede zadac nowge
mijun

Postprzez Ccommonmen » 29 sty 2012, 13:58

Ale po cholere ma mi chodzić np. w nocy na 800 jak moge zmniejszyć i wydłużyc czas pracy baterii. Po to jest android ,żeby z niego korzystać,a gadanie jakbym chcial 120 to bym kupil tanszy telefon jest glupie. Pozdrawiam.
Ccommonmen

Postprzez piotrczort » 29 sty 2012, 14:00

Chodzi o dolną granicę taktowania minimum procesora w stanie bezczynności i np.w SGS jest jeszcze niższa bo 100 MHz już na stockowym ustawieniu a w mini,gio i ace stockowe minimum to 250 które obniżamy aby wydłużyć czas pracy na baterii a nie musimy zjeżdżać na niższe maximum bo od tego jest scalling np.ondemand i profile w set cpu

Wysłano z GT-I9000 z użyciem Tapatalk PL (spolszczone przez gusto z samsunggalaxy.eu)
Android: Galaxy S1, S2, S4, S8, Note4edge; Motorola Defy, Razr XT910: Huawei ShotX, Honor 8; Nexus7 1 i 2gen; ZTE Blade V770; Xiaomi Redmi Note 4
iOS: iPhone 5S, 6S, 6S+, iPadPro2 12.9", iPad mini2, iPodtouch4, Apple Watch1, Apple TV 4K
MacBook White Unibody A1302 OSX Sierra, Win10 Pro Acer 3D 5740DG
Android Wear: Asus ZenWatch2
WindowsPhone 7.5 Mango Lumia 610, WindowsMobile 6.0 LG KS20 Corona, WM 6.5 Hyundai MB8200
piotrczort

Has thanked: 8 times
Have thanks: 118 times

Postprzez mijun » 01 lut 2012, 09:19

a poza tym w czasie gdy telefon lezy nie uzywany to predkosc i tak spada do minimum :)
te programy jedynie sluza do ustalenia gornej predkosci oraz do ustawienia galodnych skokow
mijun

Postprzez Ccommonmen » 08 lut 2012, 18:52

Umiesz czytać?? Minimalna jest 256 w GIO ,a za pomocą programu da się zjechać na 122...
Ccommonmen

Postprzez batman » 09 lut 2012, 20:21

i daje to coś?
niedawno sprawiłem sobie Gio i bateria nie trzyma za długo
ale w Ace i tak było gorzej
batman

Have thanks: 1 time

Poprzednia stronaNastępna strona