• Advertisement
NAJLEPSZA SIEĆ KOMÓRKOWA? SPRAWDŹ>>

Bateria - ile wam trzyma?

Samsung Galaxy S 2, Plus

Ogólne, Testy, Porównania i Recenzje

Re: Bateria - ile wam trzyma?

Postprzez Celt » 13 lis 2011, 09:45

Nie powinno Cię to dziwić. Ja zrobiłem przy swoim telefonie eksperyment, żeby zobaczyć jak bateria trzymać będzie przy włączonym non stop Wi-fi a potem sprawdziłem jak potrzyma przy włączonym internecie ale tylko poprzez pakiet danych. W obu przypadkach z netu korzystałem w podobny sposób (czyli nie był bardziej wykorzystywany przy korzystaniu w Wi-fi). Efekt? Przy aktywnym Wi-fi bateria wytrzymała faktycznie jakieś nieco ponad 10 godziny. Przy korzystaniu jedynie z pakietu było to niemal dwa dni.
Co to jest Internet Explorer?
Niezwykle zaawansowane narzędzie do pobierania Mozilli Firefox
Celt

Has thanked: 2 times
Have thanks: 17 times

Advertisement

NAJLEPSZA SIEĆ KOMÓRKOWA? SPRAWDŹ>>

Postprzez carlos123 » 15 lis 2011, 09:51

No i dziś w nocy znowu to samo . Bateria zeszła z poziomu 60 % do 30 % . Bateria w 39 procentach zużyła na czuwanie sieci . Nie wiem co jest grane ; / Moze ktos ma pomysl ?
carlos123

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postprzez forest_1901 » 15 lis 2011, 19:33

carlos123 napisał(a):No i dziś w nocy znowu to samo . Bateria zeszła z poziomu 60 % do 30 % . Bateria w 39 procentach zużyła na czuwanie sieci . Nie wiem co jest grane ; / Moze ktos ma pomysl ?

kurcze nie coś ewidentnie jest nie tak. na noc naładowałem tel sgs+ i dopiero po 18 godzinach znikło z ekranu na górze stan pełnej naładowanej baterii, przy normalnym korzystaniu.
forest_1901

Has thanked: 3 times
Have thanks: 14 times

Postprzez carlos123 » 16 lis 2011, 13:22

To ze cos jest nie tak to ja wiem . posiadam taskkillera , posiadam program optymalizujący , zasięg gsm ( nie 3g ) jasność ekranu ustawiona na 15 % . I tak żre baterie. Mam tel na gwarancji myślicie zeby sie z nim udać do serwisu ? czy jest jakies inne wyjscie ?
carlos123

Postprzez forest_1901 » 16 lis 2011, 16:14

carlos123 napisał(a):To ze cos jest nie tak to ja wiem . posiadam taskkillera , posiadam program optymalizujący , zasięg gsm ( nie 3g ) jasność ekranu ustawiona na 15 % . I tak żre baterie. Mam tel na gwarancji myślicie zeby sie z nim udać do serwisu ? czy jest jakies inne wyjscie ?

po tym wszystkim co już sam zrobiłeś żeby tel chodził jak najdłużej a i tak nie daje to żadnego efektu to oddaj go do serwisu, niech go sprawdzą porządnie. niech baterię wymienią.
forest_1901

Postprzez Stalovy » 24 lis 2011, 18:52

Mogli w salonie podładowywać ten telefon w celach pokazowych, zanim trafił do ciebie. Jeśli zepsuli baterię, to już nie naładuje się do 100%, pomimo że będzie taki stan pokazywać. Upraszczając i mówiąc obrazowo: wewnątrz celi mogły wytworzyć się domeny łatwiej przewodzące prąd ("zwierające" elektrody) i bateria naładuje się tylko do pojemności, przy której układ kontroli stwierdzi brak dalszego wzrostu napięcia pomiędzy elektrodami. Jakiś czas temu znalazłem gdzieś w necie różne domowe sposoby "ratowania" baterii - było tam m.in. o tym, że zamrożenie baterii, a potem jej rozgrzanie na kaloryferze czasami usuwa te domeny, ale jest ryzyko że mogą przez to powstać nowe, więc nie polecam tego sposobu.

Przy bateriach Li-Ion trzeba pamiętać, że powinny być ładowane często i jak najszybciej po rozładowaniu. Jeśli jednak nie będą używane przez dłuższy okres, powinny zostać rozładowane do około 40% (w takim stanie akumulator ma znacznie wyższą żywotność). Jeżeli akumulator będzie przechowywany w stanie całkowitego rozładowania, może ulec uszkodzeniu. Akumulatorów tego typu nie trzeba formować, w przeciwieństwie do starszych typów (Ni-Cd czy Ni-MH), ale warto poczekać z pierwszymi 2-3 ładowaniami do całkowitego (3%) rozładowania baterii, a po około 30-50 ładowaniach jedno ładowanie powtórzyć po rozładowaniu do około 80% (to akurat polecam, bo znam z autopsji). Nie należy też używać funkcji, które powodują pełne rozładowanie się baterii (jest to spotykane w laptopach i telefonach komórkowych pracujących z bateriami Ni-Cd i Ni-MH).
Stalovy

Postprzez forest_1901 » 24 lis 2011, 21:04

@up
potwierdzam. ja swoją baterię uratowałem właśnie wsadzając ją do zamrażalnika i potem ją wyjąłem ale nie kładłem na kaloryferze ale normalnie w temperaturze pokojowej. bateria nie trzymała w ogóle a po tym zabiegu dwa dni przy normalnym korzystaniu :)
forest_1901

Postprzez Stalovy » 25 lis 2011, 12:03

U mnie z wyłączonymi: Wi-Fi, Bluetooth, Lokalizacją i Danymi bateria trzymała ponad 102 godziny (szacuję, że trzymała mniej więcej 105 godzin; dziś rano o 5:45 sgs+ był już martwy, a jeszcze chwilę po północy bateria wskazywała 6%). Teraz testuję jak długo pociągnie z włączonymi Wi-Fi, Bluetooth i Lokalizacją (Danych nie włączam). Bateria ładowana od 6:30 około 10 wykazała 100% naładowania (ładowanie przy wyłączonym SGS+), a teraz (13:00) pokazuje już tylko 76% (tel próbuje złapać satelity GPS, co kiepsko mu idzie bo jest w pomieszczeniu ;) ).

Edit: jest 19:15, a bateria pokazuje 5%. "Dane" jednak włączyłem, niech sgs+ łączy się z netem i w ten sposób. Za chwilę będę musiał podłączyć ładowarkę... Acha, zapomniałem napisać, że tak poprzednio jak i teraz normalnie używałem telefonu do rozmów, a także do wchodzenia w net i czasami do grania.

Edit2: o 19:40 wyłączył się, więc tym razem trzymał 9 godzin i 40 minut.
Stalovy

Postprzez adf1985 » 20 gru 2011, 21:59

Włączę się do dyskusji, bo widzę, że niektórzy to bajkopisarze.

Powiedzcie mi jakim cudem, przy intensywnym użytkowaniu telefon działa wam 2-3 dni? Co rozumiecie przez intensywne użytkowanie?

Prawda jest taka, że telefon Samsung Galaxy S Plus działa przy intensywnym użytkowaniu ok. 7,5 godziny. Czyli non stop coś odtwarza, jest połączony i ściąga dane wydając przy tym dźwięki. Taka jest prawda i nikt nie wmówi mi, że telefon działa mu 3 dni jak co chwila gra czy chodzi po necie, bo to zwykła bujda.

Przy umiarkowanym korzystaniu z telefonu da się uzyskać wynik ok 48 godzin działania. Umiarkowane wykorzystanie to np. wejście na neta na godzinkę do 2 dziennie, pogranie 15 minut i 2 rozmowy po parę minut dziennie.

I proszę co niektórych, nie piszcie bajek, że wam działa 3 dni intensywnego użytkowania, bo ja np. takich opini się naczytałem przed zakupem i później było rozczarowanie. Na szczęście logika trochę przed zakupem podpowiadała mi, że niemożliwym jest 72 godziny działania przy non stop użytkowaniu, ale mimo wszystko wrażenie miałem mieszane.

Generalnie trzeba zakładać, że taki telefon trzyma 1 dzień góra, jak się go często używa. Polecam mieć ze sobą ładowarkę.

Ale żeby nie było. SGS+ jest mega i nie zamieniłbym go na żaden inny sprzęt mobilny, np. na PS Vita. Jego jakość powala i to jest najfajnieszy sprzęt przenośny jaki miałem. Zdecydowanie warty zakupu przedmiot.
adf1985

Postprzez adf1985 » 21 gru 2011, 10:10

Żale się, bo wiele osób może się rozczarować czytając bzdury, że niby bateria w telefonie z 4" ekranem i prockiem ponad 1GHz trzyma 4 dni przy mocnym używaniu.
Bzdurę nazywam bzdurą i przestrzegam innych :)

Nie pisz postu pod postem tylko używaj przycisku edycji
Celt
adf1985

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne, Testy, Porównania i Recenzje